Europa od kuchni3 czerwca o godzinie 12:00 w budynku Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ulicy Krasińskiego 1, rozpocznie się nowa wystawa czasowa zatytułowana „Europa od kuchni”. Jest to jedno z wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Europa na widelcu”. Pierwszego dnia wystawy, w wernisażu weźmie udział sam Robert Makłowicz.

W pierwszej części wystawy zostaną zaprezentowane zdjęcia wyłonione w konkursie „Tropem europejskich stolic”. Spośród prac nadsyłanych między 4 kwietnia a 15 maja wyłoniono blisko 40 zdjęć dokumentujących kulinarne podróże ich autorów.  Fotografie ukazują wspomnienia 14 fotografów, którzy postanowili ukazać temat smaków Europy z różnych, czasem zaskakujących perspektyw.

Druga część wystawy poświęcona będzie edycji znaczków z serii EUROPA. Należą one do specjalnej serii znaczków  pocztowych wydawanych przez europejskie administracje pocztowe zrzeszone w PostEurop (Stowarzyszenie Europejskich Publicznych Operatorów Pocztowych). Każdego roku wybierany jest temat związany ze wspólnym dziedzictwem kulturowym krajów naszego kontynentu. W 2005 roku tematem tym były kulinaria.

Zobaczymy więc ponad 50 projektów 43 operatorów pocztowych, w tym polski znaczek z oscypkiem podhalańskim oraz wydany 26 maja 2005 roku znaczek z Islandii, nagrodzony za najlepszy projekt roku, w którym powstał.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2016.