weekend-ze-smakiem-blogerzy-300x199Europa na Widelcu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulinarne, które od paru lat na początku czerwca gromadzi we Wrocławiu miłośników dobrej kuchni. W ramach tego wydarzenia aplikacja Cooklet będąc stałym partnerem imprezy, postanowiła po raz drugi zaprosić do swojego rodzinnego miasta blogerów kulinarnych. W spotkaniu „Weekend ze Smakiem”, które odbywać się będzie w dniach 5-7 czerwca weźmie udział 18 blogerów ze wszystkich zakątków Polski.

Blogerzy będą mieli okazję do podszkolenia swoich zdolności kulinarnych w studiu kulinarnym Piotra Kucharskiego, gdzie zmierzą się  ze szparagami, truskawkami oraz rzemieślniczym piwem. Dodatkowo przewidziano dla nich warsztaty podzielone na trzy części: Klasykę i nowoczesność kuchni Słowackiej przedstawi szef kuchni Konrad Schonfeld, właściciel restauracji Med Malina w Koszycach na Słowacji. Strefą niskich temperatur czyli gotowaniem metodą Sous Vide zajmie się Michał Czekajło, szef kuchni wrocławskiej restauracji Lwia Brama. Natomiast Piotr Kucharski przeprowadzi uczestników przez strefę wysokich temperatur czyli grillowanie w ceramicznym grillu w temperaturach do 400°C razem z podwędzaniem. Uczestnicy przejdą także szkolenie z dietetyczką, Karoliną Łoźna, doktor w Katedrze Żywienia Człowieka na Wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym.

Uczestnicy będą także mogli zobaczyć jak działa festiwal od kuchni – zwiedzą kuchnię restauracji Art Hotelu, a także spotkają się z patronami festiwalu czyli Robertem Makłowiczem oraz Piotrem Bikontem. Cztery wybrane osoby będą miały okazję zaprezentować swoje zdolności kulinarne na scenie w samym sercu Wrocławia o godzinie 17:00 w sobotę.

Druga edycja Weekendu ze Smakiem zapowiada się rewelacyjnie – nasi uczestnicy spędzą dwa intensywne dni, podczas których poznają zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej tajniki zdrowej kuchni. Wierzymy, że tak jak w zeszłym roku, blogerzy poznają nowe smaki europejskiej oraz lokalnej kuchni i będą się tymi wrażeniami dzielić ze swoimi czytelnikami z całej Polski. Zależy nam także na integracji kulinarnej blogosfery, ponieważ to jej przedstawiciele pomagają nam w olbrzymim stopniu budować naszą aplikację. Swoimi przepisami przyczyniają się do rozwoju Cookleta, a my organizując tego typu spotkanie chcemy się im odwdzięczyć i dostarczyć nowych inspiracji  – mówi Grzegorz Trubiłowicz, CEO Cooklet.com.

Więcej informacji na temat Weekendu ze Smakiem można znaleźć na stronie internetowej: www.weekendzesmakiem.pl oraz na facebooku:www.fb.com/WeekendZeSmakiem